Trafik Sigortası

TRAFİK SİGORTASI / KARAYOLLARI MOTORLU ARAÇLAR ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI

Trafiğe çıkan her motorlu araç, diğer araçlara karşı sorumluluk taşımaktadır. Maddi ve manevi olarak diğer insan ve araçlara zarar verebilme ihtimalimize karşı, bu sorumluluğun güvence altına alınması gerekir. Bu nedenle 50cc ve üzeri tüm motorlu araçlar zorunlu trafik poliçesi yaptırmak zorundadır.

Trafik Sigortası, karşı tarafa verilebilecek maddi zararları ve manevi tazminat taleplerini karşılayan bir güvence poliçesidir.

Trafik Sigortası, sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılamakta olup kendi aracınızın hasarını ödemez, bunun için kasko sigortası yaptırmanız gerekir.

Trafik Sigortası manevi tazminat taleplerini karşılamaz.

Evet, etkiler. Araç işletenlerine kayıtlı oldukları illere göre Trafik Sigortası Tarife ve Talimatlarında belirtilen oranlarda il trafik hasar yoğunluğu indirimi yapılır.

Evet, etkiler. Sigorta şirketleri Trafik Sigortası Tarife ve Talimatlarında belirtilen basamak ve oranlara göre hasarsızlık indirimi veya prim artırımı uygulaması yaparlar.

Hasarsızlık indirimi devam eder. Ancak, poliçe bitiş tarihinden itibaren her 30 gün için %5 zamlı prim alınır. Bu uygulamada alınacak en fazla zam yüzdesi %50’ dir.

Trafik poliçelerinde araç satışı olduğu zaman poliçe yeni alıcıya geçmez. Araç sahibi mevcut poliçesini iptal ettirir ve kalan gün kadar prim iadesini alır. Yeni alıcı kendi adına aracın tescil tarihine göre yeni bir poliçe tanzim ettirir.

İlgini çekebilecek diğer sigorta ürünleri

Yardıma mı ihtiyacınız var?brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name